دیدار معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورا و سرپرست معاونت منابع انسانی شهرداری تهران از موسسه فن آوران شهربه گزارش روابط عمومی موسسه فناوران؛ معاون شهردار تهران در بازدید از موسسه فناوران شهر مطرح کرد؛

*لزوم کاهش زمان صدور پروانه‌های ساختمانی*
معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورا شهردار تهران در ادامه بازدیدهای خود از بخش‌های وابسته به معاونت‌های تحت تصدی خود، از موسسه فناوران شهر به عنوان متولی نظارت و راهبری دفاتر خدمات الکترونیک شهر نیز بازدید کرد و در جریان خدمات ارائه شده از سوی دفاتر قرار گرفت.
حامد مظاهریان، یکی از اقدامات مهم در دفاتر خدمات الکترونیک شهر را تسهیل در فرآیند صدور پروانه ساختمانی دانست و گفت: بانک جهانی یکی از شاخص‌های مهم رتبه‌بندی کشورها را موضوع صدور پروانه‌های ساختمانی دانسته؛ به طوریکه در سه شاخص زمان، تعداد مراحل و کیفیت صدور پروانه ساختمانی را ملاک قرار داده و کشورها را بر اساس آن رتبه‌بندی کرده است.
وی با اشاره به اینکه کشور ما به لحاظ آماری وضعیت خوبی در حوزه زمان صدور پروانه ساختمانی ندارد، گفت: وقتی چنین شاخصی در ارائه خدمات به شهروندان، تا این اندازه برای کشورهای توسعه‌یافته مهم است، پس ما نیز باید به این شاخص توجه کنیم و برای بهبود آن تلاش کنیم.
مظاهریان با اشاره به اینکه 173 مرحله برای صدور پروانه ساختمانی باید انجام شود، ادامه داد: بسیاری از این فرآیندها به صورت سیستمی و سریع قابل انجام است و از این جهت، لازم است تا مطالعات ضروری انجام شود و در یک همکاری بین بخشی، این فرآیندها اصلاح شود.
معاون شهردار تهران کیفیت ارائه خدمات به شهروندان در دفاتر خدمات الکترونیک شهر را موضوع مهمی دانست و گفت: عمده شهروندانی که به دفاتر مراجعه می‌کنند درخواست‌های مهمی از مدیریت شهری دارند و از این جهت، می‌توان آنها را شهروندانی موثر دانست که باید به خواسته‌های توجه و تلاش کرد تا بهترین خدمات در کمترین زمان به آنها ارائه شود.

*تبدیل دفاتر خدمات الکترونیک به پیشخوان شهروندی*
داوود لطفی، مدیرعامل موسسه فناوران شهر نیز در این بازدید، در گزارشی از فعالیت‌های موسسه از تشکیل کمیته راهبری موسسه به همراه کارگروه‌های تخصصی برای بازنگری در آیین‌نامه‌ها و فرآیندهای دفاتر خدمات الکترونیک شهر خبر داد و گفت: کار ارزیابی و رتبه‌بندی دفاتر در آینده نزدیک انجام خواهد شد.
لطفی تاکید کرد: آنچه که هدف موسسه فناوران شهر است، تبدیل دفاتر خدمات الکترونیک به پیشخوان شهروندی است.


 

print

تهران ، خیابان زرتشت شرقی ، بعد از تقاطع حافظ ، پلاک 9
تلفن : 7-88932753 دورنگار : 88800601 کد پستی : 1597715511
درباره ما|حریم شخصی کاربران|موسسه فناوران شهر